Ливърпул и Брайтън играят на Анфийлд при резултат 1:2 в мач от 9-ия

...

НА ЖИВО: Ливърпул - Брайтън 1:2, Фирмино връща мърсисайдци в мача

Ливърпул и Брайтън играят на " Анфийлд " при резултат 1:2 в мач от 9-ия кръг на Висшата лига.

В 4-тата минута се получи недоразумение в отбраната на Ливърпул, Трент Александър-Арнолд бе надигран от Леандро Тросар, който се измъкна добре и преодоля с прекрасен удар по земя безпомощния Алисон.

В 10-тата минута Брайтън съвсем удвоиха резултата, откакто Марч центрира за Дани Уелбек, който насочи удар с глава, само че бразилският пазач на " мърсисайдци " съумя да избави. Само две минути по-късно Тросар можеше да вкара втория си гол в мача, само че Алисон избави необикновено с крайник. Ливърпул реагира бързо и Салах стреля сред двама индивида в наказателното поле, само че ударът нямаше достатъчнво мощ и Санчес улови. В 17-тата минута Тросар получи страховит пас в наказателното поле от Марч и за повторно преодоля Алисон с акуратен удар.

В 30-тата минута Салах бе открит на чиста позиция, само че неговият удар бе избавен от Санчес, а останаха и подозрения за засада. В 33-тата минута Салах получи страховит пас от Хендерсън, а египтянинът отклони за Роберто Фирмино, който понижи резултата с прекрасен удар. Попадението бе анулирано, поради засада, само че след преразглеждане с ВАР, голът бе зачетен и Ливърпул понижи резултата - 1:2.

След по-малко от минута от началото на второто полувреме, Александър-Арнолд центрира от корнер, а Върджил ван Дайк стреля с глава, само че Санчес бе на позиция и избави.

Стартови сформира :

Ливърпул:  1. Алисон Бекер 4. Върджил ван Дайк, 21. Костас Цимикас, 32. Жоел Матип, 66. Трент Александър-Арнолд, 3. Фабиньо, 6. Тиаго Алкантара, 14. Джордан Хендерсън, 28. Фабио Карвальо, 9. Роберто Фирмино, 11. Мохамед Салах

Треньор: Юрген Клоп